Bībeles diena bērniem 2021 Oct26

Tags

Related Posts

Share This

Bībeles diena bērniem 2021

  1. UZDEVUMS

  Pie katra apgalvojuma ieliec ķeksīti kvadrātiņā PATIESĪBA vai MELI vadoties pēc tā, ko par to saka Bībele 🙂

  1. Jonatana...

  2. Dāvids...

  3. Dāvids...

  4. Dāvidam...

  5. Jonatans...

  6. Pāvils...

  7. Jūrnieki...

  8. Kuģī...

  9. Kareivji...

  10. Pāvils...

  11. Kad...

  12. No...

  13. Dievs...

  14. Jozua...

  15. Dievs...

  16. Rakstu...

  17. Jēzus...

  18. Jēzus...

  19. Sieviete...

  20. Jēzus...

  Atceries nospiest "Sūtīt" 🙂

   2. UZDEVUMS

   Laukumiņā zem katra stāsta ieraksti ciparus, kas bija pie stāstam atbilstošas bildes.

   1. Stāsts par Pāvilu:

   2. Stāsts par Dāvidu:

   3. Stāsts par Jozua:

   4. Stāsts par Jēzu:

   Neaizmirsti nospiest "Sūtīt" 🙂

    2. UZDEVUMS

    1. puzles pareizā ciparu kārtība:

    2. puzles pareizā ciparu kārtība:

    3. puzles pareizā ciparu kārtība:

    4. puzles pareizā ciparu kārtība:

    Un jau atkal spiežam... nu jūs jau zināt 🙂

    Klāvs Martins

    Es esmu drosmīgs un drošs, dažreiz pat ļoti. Un tad ome un citi no ģimenes saka, ka esmu pārāk pārdrošs. Nesen es nejauši sabijos no bildes uz sienas koridorā, kur bija nedaudz tumšāks kā istabā. Tagad es sapratu, ka ir lietas, kur es esmu nedrošs. Mamma, tētis un brālis Rūdolfs man teica, ka lai nebaidos, ka man līdzās vienmēr ir Jēzus, kas mani sargās. Šos stāstu par sevi es atcerējos, kad man lasīja priekšā stāstu par Jozua. 1:1-9

    Bet mana ome, kad lasījām par Pāvila braucienu uz kuģa, kur viņš teica, ka visiem jāēd, lauza maizi un dalīja visiem, teica, ka ir svarīgi rūpēties par citiem. Viņai patīk,  kad veikalā iepērkamies, es izvēlos  našķus sev, tad noteikti brālim, māsai, ja mājās lielais brālis, arī viņam, tad mamaai un tētim.  Viņa man teica, ka esmu nesavtīgs.

    Rūdolfs

    Man  ir 3 gadu starpība ar brāli Klāvu. Tāpēc ar Jēzu iepazinos ātrāk par viņu. Kādu dienu svētdienas skolā mums mācīja par debesīm un kā nonākt tur. Es zināju, ka manā sirdī dzīvo Jēzus. Bet, es sāku domāt par to vai mazais brālis ies uz debesīm? Vaicāju mammai par to. Mamma teica, ka Klāvs vēl nav pieņēmis Jēzu par savas sirds Kungu. Es vaicāju mammai,- vai mēs varam ko darīt, lai brālis arī ir ar mums kopā debesīs? Jā, varam. Mamma man teica, ka jālūdz par brāli, jāprasa viņam – vai tu gribi draudzēties ar Jēzu un vai tu gribi, lai Viņš sāk dzīvot tavā sirdī? Brālis atbildēja, ka grib. Es biju ļoti priecīgs, ka viņš grib un mēs ar mammu lūdzām. Visi ģimenē esam pieņēmuši Jēzu par savas sirds Kungu. Šis notikums man nāca atmiņā, kad lasīju Jāņa ev. 1:1-12, kā arī Jozua 24:15 .

    Alekss

    Es savā dzīves posmā esmu bijis uzticams savām draugam es nesmu nekad viņu nodevis un vienmēr aizstāvu ja 6 gadus. Es uzticams arī esmu saviem ģimenes locekliem tāda ziņā kad es atbalstu ja vajag un ja man uztic kautko svarīgu es izdaru. Es uzticams ari esmu Dievam.

    Lars

    Lasot 1. Samuēla 20. nodaļu ļoti patīk Dāvida un Jonatāna draudzība. Patīk, ka Jonatāns nebaidās no tēva, bet izvēlas žēlsirdību. Viņa rīcība palīdzēja izglābties Dāvidam, un tas varēja beigties slikti pašam, jo tēvs neieredzēja Dāvidu. Dāvids un Jonatans bija savā starpā noslēguši derību, ka nenodos viens otru. To lasot, es iedomājos, ka mani aizstāv, palīdz un sargā Dievs. No tā brīža, manā dzīvē, kopš es piedalos draudzes dzīvē, es ticu Dievam un saņemu žēlsirdību. To saņem arī mana mamma un brālis, tētis. Tagad es jau zinu, ka, ja mana ģimene nevarēs ar kaut ko tikt galā, tad Kungs mums nāks palīgā.

    Līga

    Nesavtīgums:

    Tā ir īpašība, kura parāda, cik ļoti mums rūp kāds cilvēks. Tas var izpausties pat vismazākajās darbībās. Piemēram, atdodot savu pēdējo konfekti brālim; aizdot savu pēdējo naudiņu, jo zini, ka citam to vajadzēja vairāk. Nesavtīgums liecina par to, ka cilvēks spēj likt citu cilvēku vajadzības augstāk par savām.
    Mans stāstiņš.
    Strādājot “Bauskas bakery” saņemu 10 euro par tām dažām stundiņām. Dažkārt tos atdodu mammai, neprasot neko priekš sevis, laikos, kad ir grūti. Viņa par tiem 10 euro var nopirkt pārtiku visai ģimenei kamēr es…es to noteikti iztērētu šokolādē un citos nieciņos.
    Ir jāprot novērtēt, kad tava nesavtība palīdzēs kādam. Ne vienmēr visiem būs labi nodomi, ja šī īpašība tev piemīt 😉

    Toms

    Mani sauc Toms Ratiņiks, es esmu apzinīgs.  Es cenšos neiesaistīties strīdos, kad draugi stridas, jo apzinos ka varbūt vainigs. Cenšos klausīt vecākus un skolotāju, jo viņi zin daudz vairāk par mani. Vienreiz mans draugs gribeja darīt sliktas lietas es sapratu ka tas var slikti beigts un aizgāju prom, draugs uz mani dusmojas, bet es nejūtos slikti. 

    Paula

    Tad kad mamma majas riko bībeles vakarus , es saviem draugiem stastot par to esmu iedvesmojusi interesēties par Dievu.

    Rute

    Kopš bērnības esmu sapņojusi mācīties Amerikā, un ticu/zinu, ka tas ir saistīts ar manu aicinājumu. Dievs vairākkārtīgi iepriekš runāja caur vienu un to pašu Vārdu. Jau 9 gadu vecuma man bija 3x iespēja bez vecākiem doties uz ASV, kas bija ļoti drosmīga izvēle. Uzsākot 9.klasi, parasti skolēni sāk pārdomāt, kurā virzienā stūrēt savu dzīvi nākotnes perspektīvā.  Es zināju, ka uz mācībām 10.klasē stūrēšu ASV virzienā. 2020. gada rudenī apzinājām kopā ar vecākiem apmaiņas programmu iespējas. Sastapos (-āmies) ar lieliem riskiem, pārbaudījumiem un cīņām, kas vēlās virsū  kā lieli viļņi vētrā lielajā pasaules okeānā. Man vajadzēja tikt galā ar šaubām un bailēm. Katru vakaru lūdzu Dievam, kādu lēmumu pieņemt, kurā virzienā un vai vispār ķerties pie stūres un  stūrēt, kad “izmest enkuru”, piebremzēt un kad iziet “jūrā”. Nenormālo prasību un dokumentu kaudžu izpilde, pārbaudes, eksāmeni, intervijas … pārslodze!!! Neatlaidīgās lūgšanas, mīlošs atbalsts/stiprinājums  no vecākiem un viss ko piedzīvoju gatavojoties šim “ceļojumam” bija kā Pāvils uz kuģa klāja lielā vētrā. Tāpat kā Pāvils, es zinu, ka Dievam viss ir iespējams un es visu spēju kopā ar Viņu!  
    Pašlaik veiksmīgi un laimīgi esmu noenkurojusies ASV un Bībeles dienai esmu pieslēgusies no pasaules otras malas. Ticība, bez mīlestības un  darbiem jeb rīcības ir nedzīva. Katram ir aktīvi jāiesaistās Dieva dotā aicinājuma piepildīšanā!  Lai Dievs bagātīgi  svētī!

    Paula

    Bailes bet pēc tam draudzība un uzticība

     Es no 1. līdz 4. klasei mācījos mūsu draudzes privātskolā. Uzsākot 5.klasi es mainīju skolu, pēkšņi no 9 skolēniem klasē mēs bijām 24 skolēni. Es biju sabijusies, kā es atradīšu kādu draugu citā klasē, vidē un tik lielā skolā. Es pat nevaru visus vārdus atcerēties kur nu vēl ar kādu draudzēties. Tas nebija viegli, jo privātskolā mēs visi bijām tuvi, ilgi pazinām viens otru un galvenais ka mums bija vienādas vērtības. Es lūdzu Dievu, lai Viņš man palīdz, dod mieru sirdī un drosmi iet, draudzēties un runāt patiesību par ko es pastāvu. Tā es pamazām sadraudzējos ar divām meitenēm, viņas arī bija apzinīgas, laipnas un gatavs mācīties nevis muļķoties. Es biju pateicīga Dievam, ka Viņš man deva cilvēkus blakus, jā, viņas nav manas labākās draudzenes, jo viņām nav tās pašas vērtības, bet mēs varējām jauki un draudzīgi gan parunāt gan cītīgi mācīties. Tāpat, es esmu pateicīga Dievam, ka Viņš man deva superīgus skolotājus no kuriem es varēju daudz ko mācīties un iegūt. Ar dažiem no skolotājiem es joprojām uzturu cieņpilnas un draudzīgas attiecības. Dievs ir uzticams!

    Džeina

    Jozuā 1:9  Vai Es neesmu tev pavēlējis: esi stiprs un drošs, nebīsties un nebaiļojies! Jo Tas Kungs, tavs Dievs, ir visur ar tevi, kurp vien tu iesi.”

    Kā es esmu bijusi drosmīga savā ikdienā?

    Šogad skolā man bija jāraksta vēsture eseja par to kā es piekrītu Darvina teorijai par to, ka cilvēks ir radies no mērkaķa.

    Bet zinot to, ka Dievs ir īsts un dzīvs manā dzīvē, tad par Viņu es klusēt nevarēju. Es uzrakstīju, ka Dievs ir tas, kurš ir radījis cilvēku, pēc Sava tēla un līdzības, kā sev sabiedroto, draugu.

    Tas man bija liels un drosmīgs solis, jo tā man ir jauna skola, jauns skolotājs, kuram sanāca lasīt manas patiesās domas, uzzinot to, ka esmu kristiete, kura no visas sirds mīl Dievu.

    Diāna

    Es savai mammai apsolīju, ka izvedīšu ārā sunīti savu. Es tētim apsolīju, ka paspēlēšos ar brālīti savu. Es savai draudzenai apsolīju, ka iziešu laukā pēc piecām minūtēm. Un es to visu izdarīju.

    Aleksejs

    Es apsolīju mammai, ka būšu paklausīgs. Es apsolīju tētim, ka es paklausīgi iešu uz bērnudārzu. Es apsolīju Dievam ka viņu es klausīšu.

    Marija

    Kad es mācījos 3.klasē man bija draudzene, kuru ik pa laikam kāds puisis apsaukāja un sita. Kādu dienu, kad mācību stundas bija beigušās, mēs ar draudzeni vēl palikām skolā. Kad abas gājām pa skolas gaiteni, satikām to nejauko puisi. Viņš atkal gribēja sist manai draudzenei, bet es to neļāvu. Es aizstāvēju savu draudzeni. Kopš tās dienas tas puisis vairs neaiztika manu draudzeni. Es domāju, ka tajā dienā mana draudzene sāka justies drošāk un iespējams kādreiz spēs aizstāvēt kādu vājāko.

    Emīlija

    Es mācos 1.klasē. Kādu dienu, kad mācības bija beigušās skolotāja teica, ka es drīkstu iet ārā, jo tētis mani tur gaida. Parasti tētis mani gaida pie veikala, kas atrodas blakus skolai. Aizgāju pie veikala, bet tēta mašīnu tur neredzēju. Domāju ka varbūt tētis mani gaida pie cita veikala, bet arī tur viņš nebija. Es zināju ,ka nedrīkstu viena pati atrasties ārpus skolas, tāpēc gāju atpakaļ uz skolu. Izrādās skolotāja bija sajaukusi mani ar citu bērnu. Citam bērnam bija atbraucis tētis. Mana mamma un tētis bija ļoti priecīgi, ka es esmu tik apzinīga un zināju ko darīt tādā situācijā.

    Raivo

    Man vairākas reizes ir bijis tā, ka labākais draugs uztic man kādu savu noslēpumu. Es nekad nevienam neesmu stāstījis sava drauga noslēpumus. Mēs esam labākie draugi jau 5 gadus. Es domāju, ka tas ka esmu uzticīgs draugs ietekmē manu draugu un viņa ģimeni. Jo drauga vecāki mani aicina ciemos un arī pie manis draugs drīkst ciemoties.