Tags

Related Posts

Share This

Koncerts 2016

2016. gada vasarā no 19. līdz 23. jūlijam Skangaļos norisinājās Mūzikas un angļu valodas nometne. Daudz mācījāmies, daudz smējāmies, ēdām un visādi citādi brīnišķīgi pavadījām laiku. Bet tas jau kā vienmēr 🙂 Atšķirīgais šajā nometnē bija solījums pēdējā nometnes dienā visiem interesentiem un bērnu vecākiem jauniegūtās prasmes atrādīt! Šāds solījums, protams, gan bērniem, gan komandai dāvāja nelielu uztraukumu, kas bija vēl tīri labi manāms pat pēdējā ģenerālmēģinājumā. Bet līdz ar koncerta sākumu… bērni nu dien pārsteidza… gan komandu, gan vecākus, gan katru vienu, kas bija ieradies 🙂
Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts šī koncerta video ieraksts, kas ļaus kaut mazliet sajust to lielo saviļņojumu, kas valdīja katrā vienā cilvēkā un priekšnesumā.
Koncertu sākam ar pirmajām divām no kopdziesmām, kas nometnes laikā tika dziedātas visu dalībnieku kopā sanākšanas reizēs.
Kā pirmā no meistarklasēm sevi piesaka Ritma klase. Ritms, kā mūzikas sastāvdaļa, ne vienmēr nozīmē kādu konkrētu mūzikas instrumentu. Ritmu mums var palīdzēt attēlot jebkurš priekšmets, kas ir mūsu rīcībā, un to mums pierādīja gan šīs meistarklases jaunākie dalībnieki, gan jaunieši.
Ja reiz ar ritmu sākām, tad ar to arī turpinām – Tamburīnu meistarklase – unikāls dejas un ritma instrumenta spēles apvienojums.
Iespēja tika dota arī solo priekšnesumiem un kā pirmā programmā tika iekļauta Megija ar brīnišķīgu klavierspēli.
Kā nākamo sevi piesaka Ģitāru meistarklase, kas gan mazākiem, gan lielākiem mācīties gribētājiem, deva iespēju ielūkoties mūzikas pasaulē caur ģitāras spēli. Kādiem no skolniekiem šī bija viņu pirmā pieredze turot rokās šo instrumentu.
Kā nākamais no drosmīgajiem solo māksliniekiem, visus pārsteidza Džošs ar virtuozu saksofona spēli.
Laiks kādai kopdziesmai. Kopā šādas dziesmas bija piecas, atbilstoši piecām tēmām, kas tika apskatītas šīs nometnes laikā. Šobrīd trešā kopdziesma.
Un tagad… Dejas meistarklase! Ne pasniedzēji, ne skatītāji nebija gatavi, ka bērnos un jauniešos ir tik daudz prasmju un enerģijas 🙂
Arī pasniedzēju vidū ir pa kādam drosminiekam – ar dziesmu un klavierspēli uzstājās Reuben, Ritma klases pasniedzējs.
Bet nu kas gan ir mūzikas nometne, bez Vokāla meistarklases. Tajā paspējām izmēģināt gan dažādas valodas, gan pavisam atšķirīgus ritmus 🙂
Starp ģitāristiem kādiem tā patiesi bija pirmā saskare ar šo instrumentu, savukārt Gustavs ģitārspēli apgūst jau vairākus gadus un vēlējās mūs priecēt ar skaistu ģitārspēles priekšnesumu.
Līga savukārt priecēja ar skaistu vokāla solo 🙂
Koncerts tuvojas savam noslēgumam un noslēgs to, protams, kopīgas dziesmas, piedaloties gan nometnes dalībniekiem, gan koncerta apmeklētājiem!
Neticamākais fakts bija tas, ka bērniem bija vien 5 dienas, lai sagatavotu šīs pirmo reizi dzirdētās dziesmas. Tās pašas 5 dienas, lai uzstātos koncertā vismaz divās meistarklasēs. Un tās pašas 5 dienas, lai radītu kaut ko, kas Jums būs kā pārsteigums cerams drīzā nākotnē.
Šie bērni bija un ir fantastiski! 🙂

FOTO no nometnes